NOC KOSTELŮ 2020

NOC  KOSTELŮ  v  ZÁKUPECH, DĚKANSKÝ  KOSTEL sv. FABIÁNA  a ŠEBESTIÁNA  pátek 12. června v 18.00 hod.

Program :

18.00  hod. Zazní zvon sv. Filip, aby zahájil akci

Krátké přivítání

18.10  hod.  Náš kostel tu je možná 700 let ?

prohlídka  s průvodcem nebo  individuální prohlídka /dle vlastního výběru/

19.30 hod.  Ozvěny času

zazní varhany a trumpeta s doplněním žesťů v podání Kytarového orchestru Paní

Zdislavy z Lemberka pod vedením Kateřiny Suchánkové

Po hudebním vystoupení opět možnost prohlídek a rozhovorů s knězem, s pořadateli,  zapálení svíčky, samozřejmě  i  tiché posezení a rozjímání  podle vlastního výběru

Předpokládaný konec akce 22.00 hod. – dle zájmu návštěvníků

Dětský sbor Zákupáček, který měl v programu účinkovat, bohužel nemůže z pochopitelných důvodů vystoupit. Proto   nabízíme dětem možnost individuálně  si veřejně zazpívat písničku pro sebe i pro ostatní.

Akce je zdarma.

Dále srdečně zveme :

NOC  KOSTELŮ  v   BRENNÉ,  KOSTEL   sv.  JANA   KŘTITELE

v pátek 12. června od 15.00 hod.

Program :

15:00 hod. Prohlídka kostela s výkladem,

individuální prohlídka

17:00 hod. Ukončení akce

Vstupné zdarma

Kostel sv. Jana Křtitele není ještě běžně přístupný, stále se opravuje. Jeho otevření je tedy mimořádné. Těšíme se na  vaši návštěvu.

NOC  KOSTELŮ  ve  VELENICÍCH, KOSTEL  NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Omlouváme se všem zájemcům, kteří se chystali účastnit se avizovaného koncertu v rámci Noci kostelů ve Velenicích. Z důvodů vyhlášeného nouzového stavu nebylo možné kostel technicky připravit. Koncert se ale uskuteční v měsíci září, přesné datum ještě bude oznámeno. Děkujeme za pochopení.

Komentované prohlídky děkanského kostela V Zákupech

Srdečně zveme na  turistické komentované prohlídky děkanského kostela, které se už léta konají vždy v sobotu a neděli od 14.00 hod. do 16.00 hod. v období od začátku května do konce měsíce září (možné je domluvit si i jiný čas a termín).

V kostele je možné zakoupit si velmi hezkou turistickou vizitku a turistický deník nebo také získat razítko se sv. Fabiánem a Šebestiánem. Vstupné je dobrovolné.

Děkanský kostel však je denně otevřený alespoň k vstoupení a nahlédnutí (ke mřížím), aby bylo možné alespoň na chvíli načerpat sílu a radost z posvátného prostoru.