Noc kostelů 2015 – Zákupy

N O C  K O S T E L Ů – P O Z V Á N K A

Mottem letošní Noci kostelů je : „ Žádná tma pro tebe není temná. Noc jako den svítí, temnota je jako světlo.“

V letošním roce se zákupský kostel připojuje k ekumenické mezinárodní akci Noc kostelů již počtvrté. Ze zkušeností víme, že mnoho lidí má zájem o duchovní věci, ale mají nějaké zábrany a předsudky ještě z minulé doby, které bohužel leckde přetrvá-vají i dnes, a ostýchají se kostel navštívit. Nyní mají možnost se s kostelem i lidmi okolo seznámit a neformálně si pohovořit. Samozřejmě je mnoho lidí, kteří v kostele vidí kulturní památku a dědictví našich otců, i ty všechny srdečně zveme. Zveme i ty, kteří chtějí prostě prožít příjemné chvíle, pobavit se a také získat pár nových zážitků a znalostí. Nabízíme níže uvedený program a doufáme, že se bude líbit všem :

Místo : děkanský kostel sv. Fabiána a Šebestiána

Datum a čas : 29. května 2015 v 18,00 hod.

P r o g r a m :

18,00 hod. Slavnostní zvonění, přivítání

18,05 hod. Život s písničkou – vystoupení žáků ze základní školy

v Zákupech

18,30 hod. Oslava 700 let města Zákup, r. 1315 – 1.doložená

existence města Zákupy – přednáška Mgr. Martina

Aschenbrennera

19,00 hod. Proti Proudu 30

koncert známé českolipské kapely plující v rockových

vodách s popovým nádechem

20,00 hod. Kostel je i kulturní památka – prohlídka kostela s

výkladem, individuální prohlídka kostela

22,00 hod. Ukončení akce

Vstupné je zdarma.

Pořadatelé : Společné dědictví Zákupy spolek

Římskokatolická farnost Zákupy

Total Views: 912 ,