NOC KOSTELŮ 2019

P O Z V Á N K A      N A    N O C    K O S T E LŮ

Farnost Zákupy a občanské sdružení Společné dědictví si dovolují Vás všechny pozvat na návštěvu děkanského kostela, kde budete mít možnost účastnit se kulturního programu uvedeného na plakátech (bude zveřejněn i na těchto stránkách). Budete si moci prohlédnout kostel zcela netradičně, i prostory jindy nepřístupné, dovíte se něco o historii kostela, jeho současným stavem a další zajímavosti, budete moci neformálně pohovořit s místním knězem o duchovních věcech, které Vás zajímají. Každý si může vybrat podle svého výběru.

Děkanský kostel sv. Fabiána a Šebestiána, Zákupy  24. května 2019 od 18,00 hod.

Program :

18,00 hod.  Začátek Noci kostelů oznámí zvon sv. Filip z r. 1508   Přivítání všech

18:10 hod.  Bez písničky to nejde – vystoupení dětí ze Zákupáčku  pod vedením paní učitelky K. Bartošové

18:45 hod.  Jak pokračují opravy a další zajímavosti z historie kostela. Komentovaná prohlídka kostela, individuální prohlídka.

Možnost rozhovorů s knězem i pořadateli

20:00 hod.  Vzhůru na vlnách varhanních a houslových tónů  díla světových autorů duchovní a klasické hudby přednesou

varhany : David Coufal, housle : Kristína Bufáková

22:00 – 22:30  hod.  Předpokládané ukončení akce – dle zájmu

Po celou dobu akce bude kostel zpřístupněn.

——————————————————————————————————-

Kostel sv. Jana Křtitele, Brenná                   24. května 2019 od 15,00 – 17,00 hod.

(kostel je v havarijním stavu, otevřen mimořádně)

Kostel Nejsvětější Trojice ve Velenicích        25. května 2019 od 11,00 – 12,00 hod.

(kostel je v havarijním stavu, otevřen mimořádně)

Vstupné zdarma.

Srdečně Vás všechny zveme.

Organizátoři akce